Quaderdo. The school of Natives.

Szkoła Quaderno została założona 1 września 1995 roku przez Elżbietę Sobotę, długoletnią nauczycielkę języka angielskiego w mikołowskiej Miarce. Początkowo miała to być mała szkoła obsługiwana jedynie przez swoją założycielkę i mieściła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie przy ulicy Żwirki i Wigury 25.

Szybko jednak liczba chętnych przerosła możliwości jednego nauczyciela więc już w 1999 roku zatrudniony został pierwszy nauczyciel ‘native speaker’. Był to młody nauczyciel z Wielkiej Brytanii, który szybko zyskał popularność wśród studentów Quaderno. Od tego czasu, aż do dnia dzisiejszego nauczyciele ‘native speakerzy’ regularnie uczestniczą w nauczaniu studentów Quaderno. Z roku na rok przybywał nowy native speaker i to nie tylko z języka angielskiego, ale również z francuskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego. W chwili obecnej szkoła zatrudnia około 10 ‘native speakerów’ różnych języków rocznie.

W 2004 roku szkoła zmieniła swoją lokalizację – przeniosła się do budynku Gimnazjum nr 2. Rok 2011 przyniósł kolejną zmianę – budynek nieopodal gimnazjum przy ulicy Krakowskiej 30. Pomieszczenia, choć znacznie mniejsze, spełniają swoją rolę, gdyż już w tamtym czasie liczba studentów w grupie została zmniejszona do 10, a następnie do 8, aby poprawić jakość nauczania. Nastąpiło również przeniesienie zainteresowania studentów z zajęć grupowych na nauczanie indywidualne. Daje to szansę na lepsze dostosowanie programów i technik nauczania do potrzeb indywidualnego studenta.

Z roku na rok doskonalimy się w efektywnym nauczaniu zarówno dzieci i młodzieży jak również osób dorosłych, którzy dzięki nam uzyskują szanse na lepszą pracę, łatwiejszy start w dorosłe życie, jak i swobodę w poruszaniu się po świecie. Liczba absolwentów kursów w naszej szkole sięga już 4,5 tysiąca osób.